Що таке Lorem Ipsum?

Lorem Ipsum – це текст-“риба”, що часто використовується в пресі та веб-дизайні. Lorem Ipsum є стандартною “рибою” для текстів на латиниці з початку XVI ст. На той час якийсь безіменний друкар створив велику колекцію розмірів і форм шрифтів, використовуючи Lorem Ipsum для друку зразків. Lorem Ipsum не лише успішно пережив без помітних змін п’ять століть, а й переступив до електронного дизайну. Його популяризації в новий час послужили публікація листів Letraset із зразками Lorem Ipsum у 60-х роках і, у нещодавні часи, програми електронної верстки типу Aldus PageMaker, у шаблонах яких використовується Lorem Ipsum.

Чому він використовується?

Давно з’ясовано, що при оцінці дизайну та композиції текст, що читається, заважає зосередитися. Lorem Ipsum використовують тому, що той забезпечує більш менш стандартне заповнення шаблону, а також реальний розподіл букв і пробілів в абзацах, який не виходить при простій дублікації “Тут ваш текст.. Тут ваш текст.. Тут ваш текст..” Багато програм електронної верстки та редактори HTML використовують Lorem Ipsum як текст за замовчуванням, так що пошук за ключовими словами “lorem ipsum” відразу показує, як багато веб-сторінок все ще чекають свого народження. За минулі роки текст Lorem Ipsum отримав багато версій. Деякі версії з’явилися помилково, деякі – навмисно (наприклад, гумористичні варіанти).

Звідки він з’явився?

Багато хто думає, що Lorem Ipsum – узятий зі стелі псевдо-латинський набір слів, але це не зовсім так. Його коріння сягає одного фрагмента класичної латині 45 року н.е., тобто більше двох тисячоліть тому. Річард МакКлінток, професор латині з коледжу Hampden-Sydney, штат Вірджинія, взяв одне з найдивніших слів у Lorem Ipsum, “consectetur”, і зайнявся його пошуками у класичній латинській літературі. В результаті він знайшов незаперечне першоджерело Lorem Ipsum у розділах 1.10.32 і 1.10.33 книги “de Finibus Bonorum et Malorum” (“Про межі добра і зла”), написаної Цицероном в 45 році н.е. Цей трактат з теорії етики дуже популярний в епоху Відродження. Перший рядок Lorem Ipsum, “Lorem ipsum dolor sit amet..”, походить від одного з рядків у розділі 1.10.32

Класичний текст Lorem Ipsum, який використовується з XVI століття, наведено нижче. Також дано розділи 1.10.32 та 1.10.33 “de Finibus Bonorum et Malorum” Цицерона та їх англійський переклад, зроблений H. Rackham, 1914 рік.

Де його взяти?

Є багато варіантів Lorem Ipsum, але більшість із них має не завжди прийнятні модифікації, наприклад, гумористичні вставки чи слова, які навіть віддалено не нагадують латину. Якщо вам потрібен Lorem Ipsum для серйозного проекту, ви напевно не хочете жарту, прихованого в середині абзацу. Також всі інші відомі генератори Lorem Ipsum використовують той самий текст, який вони просто повторюють, поки не досягнуть потрібного обсягу. Це робить пропонований тут генератор єдиним справжнім генератором Lorem Ipsum. Він використовує словник із більш ніж 200 латинських слів, а також набір моделей речень. В результаті згенерований Lorem Ipsum виглядає правдоподібно, не має абзаців, що повторюються, або “неможливих” слів.